Uitwaaien op Texel

Een mooie dag naar Nederlands grootste Waddeneiland; geniet van de zeehonden, ga mee garnalen vissen en luister naar de adembenemende verhalen van de jutter!

08:15 uur
Vertrek vanuit de regio. Onze chauffeur brengt u per luxe touringcar via de snelste route richting Den Helder. Onderweg is er voor iedereen een kopje koffie of thee en verse gevulde koek. Wil je liever een boot eerder, dus die van 09.30 uur, dan moeten we rond 07.15 uur vertrekken.

10:15 uur
Verwachte aankomst bij de haven van Den Helder waarvandaan de boot ieder uur op het halve uur vertrekt naar Den Helder.

10:30 uur
Vertrek per boot van Den Helder naar Texel; deze tocht duurt ca. 20 minuten.
Belangrijk: mochten we door files etc. later aankomen dan zal het programma voor die dag verschuiven omdat we dan een boot later moeten nemen (11.30 uur). Ook kunnen we geen reservering maken voor de boot dus vol = vol (moet in principe geen probleem zijn maar DAGJE UIT is niet verantwoordelijk voor eventuele vertragingen en kosten die hieruit kunnen voortvloeien). Op de boot vindt u de nodige voorzieningen, zoals toiletten, een klein zelfbedieningsbuffet en informatiepanelen in de salons.

11:15 uur
Op Texel aangekomen begint u met een bezoek aan het Juttersmuseum! Uw gezelschap wordt hier in 2 groepen verdeeld. Deel 1 kan eerst zelf rondkijken en deel 2 krijgt een leuke presentatie door de jutter. Rond 11.45 uur wordt er van programma gewisseld!

Juttersverhalen
Ze zijn er nog steeds: jutters die bij westenwind naar het strand gaan met de hoop dat er ergens op het strand dat ene, bijzondere, met niets te vergelijken, prachtige voorwerp aanspoelt waar iedereen jaloers op is. Hoe donkerder de wolken, hoe harder de regen, hoe meer het stuift, hoe beter het wordt voor de jutter op het strand. Niemand te zien, geen strandvonder in de buurt. Het strand is van de jutter. In eenzaamheid vindt de jutter zijn jutjes en verhalen langs de woeste kust.

De jutters en hun verhalen zijn te zien, te horen en mee te beleven in de jutterij van Kaap Skil. Dagelijks vertellen de jutters er hun eigen, en andere, sterke verhalen uit het rijke Texelse juttersverleden. Verhalen met humor, maar ook met een kritische blik op consumptie en vervuiling. Een pleidooi voor vrijheid en avontuur dichtbij huis. Het is een belevenis om hier rond te lopen en te kijken tussen de manden met touw, netten, drijvers, zoeklichten, buitenboordmotoren en zelfs bijna 4000 verschillende flessen. Kortom te veel om op te noemen.

Verder is er een buitenterrein waar u zich in een klein Openluchtmuseum waant en waar u terug gaat naar de jaren 30 – 50; in het oude winkeltje annex bakkerij ziet u hoe het er 50 jaar geleden aan toeging en er worden verder regelmatig demonstraties van bijvoorbeeld visroken, smeden netten boeten etc. aan het publiek vertoond. Mensen met een geldige Museumjaarkaart krijgen op vertoon van de kaart een korting van ca. € 11,00 per persoon, die wij op de eindnota met u verrekenen.

13:00 uur
Op een mooie locatie staat een uitstekend lunchbuffet klaar: Soep, warme snack, koffie, thee, melk en karnemelk, diverse soorten kaas en vleeswaren, diverse soorten zoetbeleg en diverse soorten harde en zachte broodjes (wit en bruin).

14:00 uur
Na de lunch kunnen uw gasten kiezen uit diverse opties:

*DUUNSTRUUN
Behalve veel strand is er ook veel duingebied op Texel.
Hoe bijzonder zijn de duinen en welk uniek leven is er zoal te vinden? Langs kleine en minder bekende paadjes leidt de gids je door een dynamisch gebied vol bijzondere dieren en planten. Hoe ontstaan duinen, wat doen insecten op de vloedlijn en welke roofvogel jaagt daar? Verrekijkers en loepjes mee, dit is niet te missen…! Tijdsduur: 2 uur > maximaal 30 gasten. Kosten gids ca. € 275,00.

*HISTORISCHE WANDELING DOOR DEN BURG
Tijdens deze historische wandeling neemt de gids je mee langs prachtige karakteristieke panden in Den Burg. Heb je belangstelling voor geschiedenis en wil je de geheimen van de kelders van de Wezentuin ontdekken? En wil je meer weten over de grote kerk die midden in Den Burg staat? Dan is het leuk om mee te gaan met deze historische wandeling door het oude centrum van Den Burg. Duur ca. 1,5 uur/Kosten ca. € 8,00 per persoon/Maximaal ca. 25 personen.

*FIETSHUUR
Vanuit de Koog kunt u een leuke fietstocht maken en het eiland op eigen houtje verkennen! Kosten voor een standaard fiets met 7 versnellingen ca. 10,00 per persoon/Kosten voor een mountainbike ca. € 18,00 per persoon/Kosten voor een E bike met midden-motor ca.€ 25,00 per persoon.

*DE TEXELSE BIERBROUWERIJ
De brouwer neemt je mee tijdens een dorst makend verhaal over de Texelse Bierbrouwerij inclusief proeverij. Onder het genot van 3 verschillende Texels speciaal bieren krijg je uitleg over de geschiedenis, ingrediënten en het brouwproces. Dat en nog meer leuke weetjes krijg je te horen tijdens onze Texel Beleving. Ook krijg je een origineel Texels souvenir cadeau voor mee naar huis. Duur ca. 50 minuten/Kosten ca. € 15,00 per persoon inclusief verhaal van de brouwer, kleine proeverij en een leuk souvenir/maximaal 25 gasten per rondleiding.

*GARNALEN VISSEN
De schippers nemen je mee voor een vistocht op de Waddenzee en al snel na het verlaten van de haven van Oudeschild gaan de netten uit. Men vist op garnalen maar er komt nog veel meer in het net; krabben, zeesterren, knorhaantjes, pietermannen, platvisjes en soms een zandhaai. De vangst gaat in grote bakken op het dek en op geheel onnavolgbare (Texelse) wijze legt de schipper uit wat er vandaag allemaal gevangen is. Pret gegarandeerd maar ook heel leerzaam voor jong en oud! Daarna zet men alles weer overboord…. Behalve de garnalen! Die gaan ter plekke In een grote kookpot en de schipper legt uit hoe je ze pelt; daarna kun je uitgebreid proeven; zo vers at je ze nog nooit!

Ook bij minder weer vaart men uit; hoe meer wind, hoe groter het avontuur! ‘Deadliest Catch’ op z’n Texels! Alleen bij zware storm vaart men niet en bij regen doet u gewoon een regenasje aan! Mist of miezer? Dan is het wad juist op z’n mooist (en stilst)! Met een beetje geluk kunt u ook zeehonden zien maar omdat de zandbanken, waar ze normaal liggen, wat verder uit de kust liggen weet je het nooit zeker! Duur ca. 2 uur/vertrek Oudeschild om 10 uur en 14.00 uur (vaste tijd) Kosten ca. € 20,00 p.p.

* ECOMARE
Hier maakt u kennis met het leven in het Waddengebied en de Noordzee én komt u alles te weten over het ontstaan van Texel. U vindt hier wisselende exposities, prachtige aquaria, een vogelopvang en natuurlijk zeehonden want daar is Ecomare vooral bekend om!

In het mooie bassin met grote kijkruiten, zie je bruinvissen en zeehonden in hun natuurlijke omgeving. In de opvang zijn vaak jonge of zieke zeehonden te zien. De vaste groep bestaat uit ongeveer 20 dieren en vooral het voeren van de zeehonden is een hoogtepunt dat dagelijks om 11.30 uur en 15.30 uur plaats vindt. Een audiotour biedt extra informatie en verdieping. Zowel in het museum als bij de dieren. De Nederlandstalige audiotour is met een QR-code op de eigen telefoon te volgen.

Dagprogramma (onder voorbehoud)
14:30 Vissen voeren – Bekijk de onderwaterwereld rond Texel
15:30 Zeehonden voeren – Ontdek de grootste roofdieren van Nederland

Duur bezoek ca. 1,5/2,5 uur – Kosten ca. € 16,00 per persoon/MJK is hier niet geldig.

Natuurlijk is vrije tijd ook altijd leuk!
Vooral in den Burgh met zijn leuke winkels en gezellige terrasjes! Toch liever een sportieve middag met alle collega’s? Ook dat kan!

*BEACH CHALLENGE
De meest geboekte zeskamp op het Texelse strand! Met het zand tussen je tenen ga je de strijd aan tegen de elementen en uiteraard tegen elkaar!
Onderdelen Beach Challenge:
Discgolf
Estafette Race
Water-vervoeren
en nog 3 andere uitdagingen op het strand
Duur ca. 2 uur/Kosten ca. € 30,00 per persoon inclusief benodigde materialen, instructie, begeleiding, verzekering/minimaal 30 personen.

*BLOKARTEN
Opzoek naar iets actiefs waarbij je de wind om je oren voelt razen?

Op Texel kunt je goed Blokarten! In een ingenieuze wagen met daarop een zeil tot wel 5 m2, bereik je al gauw verbluffende snelheden. Ook zonder enige zeilervaring kunt je goed aan deze activiteit deelnemen. Blokarten is een activiteit die afhankelijk is van de weersomstandigheden. Naast wind hebben we laag water nodig voor deze activiteit. We checken graag het getij om te zien of Blokarten mogelijk is voor jouw groepsuitje.

Hoe gaat het in zijn werk? Per blokart zijn er twee personen waarvan er één achter het stuur plaatsneemt en de ander vanaf de zijlijn de bestuurder coacht en aanmoedigt. Hierna wisselt je natuurlijk om. Op deze manier leer je binnen de kortste keren het maximale uit de strandzeiler te halen! Duur ca. 1 uur/Kosten ca. € 30,00 per persoon inclusief benodigde materialen, instructie, begeleiding, verzekering/minimaal 20 personen.

Wij raden u aan om 2 of maximaal 3 items aan te bieden aan uw gasten omdat wij met 1 bus zijn en alles wel haalbaar moet zijn.

17:00 uur
Overtocht Texel – Den Helder.

19:00 uur
Tijd voor een goed verzorgd wereldgerechtenbuffet waar u 2 uur van kunt genieten. Ontdek de heerlijke smaken uit verschillende landen en streken. Hier geniet je 2 uur onbeperkt van de eindeloos gevarieerde buffetten; van Aziatische specialiteiten tot aan de Westerse keuken en ook na het diner is het volop genieten van de huisgemaakte desserts.
Tevens zijn de volgende drankjes inbegrepen: bier, frisdranken, koffie & thee en wijnen

Uiteraard kunnen we ook in de buurt van bijvoorbeeld Joure dineren maar dan zit je na het eten wel weer langer in de bus. Uiteraard is het ook mogelijk om te kiezen voor een 3 gangen diner of een koud- en warm buffet op de terugweg; vraag ons naar de mogelijkheden en prijzen.

21:30 uur
Verwachte thuiskomst; einde van het programma.

Prijsindicatie:
45 -60 personen € 122,50 per persoon
Andere aantallen en variaties op bovenstaand voorstel zijn uiteraard ook mogelijk; prijzen en suggesties op aanvraag

Deze prijs is inclusief:
. vervoer per luxe touringcar
. kopje koffie of thee met grote verse gevulde koek
. overtocht Den Helder – Texel v.v. inclusief de touringcar
. entree museum Kaap Skil inclusief presentatie jutter
. lunchbuffet met soep en warme snack & drankjes als beschreven
. onbeperkt wereldgerechtenbuffet inclusief drankjes als beschreven
. verzorging van de chauffeur